mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Sonda

Jaki stosujesz preparat pk/o kleszczom
 
Start   Artykuły Profilaktyka Chipowanie psów i kotów
Chipowanie psów i kotów

      Chipowanie

 

 

 

 

 

 

Mikroczip jest kapsułką wielkości ziarenka ryżu, wszczepianą pod skórę zwierzęcia w okolice szyji po lewej stronie. Można chip wprowadzić na grzbiet szyji lub też po prawej , lecz muszą być szczególne wskazania.Wprowadza się go specjalną, grubą igłą,bardzo ostrą, czyli pies dostaje po prostu niemal bezbolesny zastrzyk. W kapsułce jest mikroprocesor. Za pomocą czytnika można odczytać zapisany na czipie numer i odnaleźć go potem w bazie danych.

Czipowanie pomogłoby rozwiązać mnóstwo problemów, jakie dziś mamy w kraju ze zwierzętami – od gigantycznej bezdomności setek tysięcy. Czip pozwoliłby odnaleźć zwierzę zagubione lub właściciela, który je porzucił. Umożliwiłby też ściganie dręczycieli zwierząt. Dzięki obowiązkowemu znakowaniu być może jaśniejsze stałoby się, że posiadanie zwierzęcia to odpowiedzialność i decyzje o wzięciu czworonoga byłyby mniej pochopne.

Należy zachęcać właścicieli czworonogów do znakowania.Zapewniając, że zwiększa to kilkukrotnie szanse na odnalezienie zagubionego zwierzaka.

 

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Informacja

Przypominam o obowiązkowych szczepieniach przeciwko wściekliźnie. Obowiązkowi poddane są psy od 2-go m-ca życia. ZAPRASZAMY DO GABINETU-DLA KAŻDEGO NOWA KARTA TOVET -informacje na temat karty w zakładce AKTUALNOŚCI lub na miejscu w gabinecie
W okresie nasilonej aktywności kleszczy zapraszamy do gabinety na badania krwi. Wynik badania morfologicznego po 20 min.