mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Sonda

Jaki stosujesz preparat pk/o kleszczom
 
Start   Artykuły Profilaktyka Jak zapobiegać przed kleszczami
Jak zapobiegać przed kleszczami
                                    

       alt      

Na całym świecie występuje około 850 gatunków kleszczy.

Posiadają specjalny organ , który pomaga wyczuwać zapach, ciepło i wilgoć, dzięki czemu mogą łatwo znaleźć człowieka czy psa. Kleszcze wspinają się na koniec źdźbła trawy bądź uczepiają się spodu liścia i w tym miejscu czekają na swoją ofiarę - kiedy czują, że zwierzę jest blisko - przechodzą na jego sierść. Występują licznie nie tylko na skrajach lasów czy podleśnych łąkach. Coraz częściej słyszy się o przypadkach "złapania" kleszcza przez psa podczas zwykłego, codziennego spaceru w mieście. Coraz częstsze są także tragiczne konsekwencje chorób przez nie przenoszonych - dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie pupila przed kleszczami jest bardzo ważne.

Kleszcze przenoszą wiele niezwykle niebezpiecznych chorób, zarówno dla zwierząt, jak i dla człowieka. Najczęściej przenoszoną chorobą jest babeszjoza (piroplazmoza). Zdarzają się także przypadki boreliozy, kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych.

Babeszjoza – najczęściej występująca choroba przenoszona przez kleszcze. Wywołuje ją pierwotniak Babesia canis lub Babesia felis, atakujący i niszczący czerwone krwinki. Bez szybkiej pomocy lekarskiej choroba kończy się śmiercią zwierzęcia.

Borelioza – jej przyczyną są bakterie Borrelia burgdorferi, które przenoszą kleszcze.Nie występuje u kotów. Najczęstszymi jej objawami są problemy z poruszaniem się zwierzęcia. Jego stawy są obrzęknięte, bolące i rozgrzane, pies staje się apatyczny, traci apetyt i gorączkuje.

Aby zabezpieczyć  przed kleszczami, należy stosować specjalnie do tego przystosowane preparaty. Są one ogólnodostępne na rynku pod postacią sprayów, kropli spot on  Advantix alt czy obroży kiltixalt

lubForesto nowość na rynku Polskim od 2012ralt 

 

 

 

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Informacja

Przypominam o obowiązkowych szczepieniach przeciwko wściekliźnie. Obowiązkowi poddane są psy od 2-go m-ca życia. ZAPRASZAMY DO GABINETU-DLA KAŻDEGO NOWA KARTA TOVET -informacje na temat karty w zakładce AKTUALNOŚCI lub na miejscu w gabinecie
W okresie nasilonej aktywności kleszczy zapraszamy do gabinety na badania krwi. Wynik badania morfologicznego po 20 min.